Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yorgun Gözler de Neymiş!

Değişmeyen tek şey değişimdir! İşte yazın sıcak günlerinin sonbahar rüzgarlarına, kış soğuklarına bıraktığı o mevsim değişikliği günlerine geldik bile. Bir yazı daha geride bırakırken, yeni mevsime göre hazırlıklar hafiften başladı. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi, elbette moda ve güzellik dünyasına da yansıyor. Maskelerin kullanımı ile dudaklar biraz geri planda kalırken, gözler daha da ortada. Göz makyajı ve göz çevresinin bakımı ise daha da önem kazanıyor. Ve elbette pek çoğumuzun en büyük derdi olan göz altı morlukları ve kahverengi halkalar da! O halde gelin, kurtarıcımız göz altı kapatıcısına yakından bir bakalım!

Yorgun Gözler de Neymiş! 1

Gözler Kalbin Aynasıdır!

Dünya olarak zorlu bir dönemden geçiyoruz. Bırakın yoğun iş hayatlarımızın veya evdeki tempolu günlerimizin stresini, hepimiz pandemi süreciyle zaten halihazırda gerginiz. Ve elbette bu gerginlik, stres ve yorgunluk cildimize de yansıyor. En çok da göz çevremize. İşte bu noktada ise hayat kurtarıcımız olan göz altı kapatıcıları devreye giriyor!

Göz bölgenizdeki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırmak, göz altı morluk ve koyu renk halkaları kapatmak göz altı kapatıcısının görevi. Göz altı torbalarının etkisini azaltmanın yanı sıra cildinizdeki renk farklılıklarını da ortadan kaldırır. Cildiniz ne kadar sağlıklı ve canlı olursa olsun, makyaj çantanızda muhakkak kaliteli bir göz altı kapatıcısı olmalı.

Öte yandan gözlerinize ışıltı katmayı da ihmal etmeyen göz altı kapatıcısını sürerken çok nazik hareket etmeye dikkat etmelisiniz. Çünkü göz altı çok hassas bir bölgedir. Yumuşak bir fırça ya da parmaklarınızı kullanarak hafif hareketlerle göz altı kapatıcısını yayabilir ve cildinize yedirebilirsiniz.

Yorgun Gözler de Neymiş!

En İyi Göz Altı Kapatıcısı

Diğer pek çok makyaj malzemesinde olduğu gibi göz altı kapatıcısı seçiminde de en önemli faktör, cilt tipiniz ve renginiz. Öte yandan, göz altları yüzünüzün en hassas bölgesi olduğu için tercihinizi kesinlikle kaliteli bir markadan yana yapmalısınız. Çünkü kalitesiz ya da zararlı içeriklere sahip kozmetik ürünleri cildinize tahmin edebileceğinizden çok daha büyük zararlar verebilir.

Göz altı kapatıcısı fiyatları geniş bir skalaya yayılsa da, öncelikle cilt tipinizi baz almalı ve cildinizin ihtiyaçlarına göre hareket etmelisiniz. Kuru ciltlerde krem yapılı kapatıcılar, yağlı ciltlerde mat, karma ve hassas diyebileceğimiz ciltlerde ise likit göz altı kapatıcısı tercih edilmelidir. Eğer göz bölgenizdeki kahverengi halkalar için göz altı kapatıcısı almayı düşünüyorsanız, cilt tonunuzla aynı veya bir ton açık bir ürün tercih edebilirsiniz.

Elbette doğru ürün seçimi ile iş bitmiyor, nasıl uyguladığınız da önemli bir etken. Farklı makyaj tekniklerinden yararlanarak cildinizdeki renk tonunu eşitleyebilir, aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Göz altı kapatıcısı kullanmadan önce cildinizi nemlendirmeniz de makyajın kalıcılığı ve cildinizin sağlığı açısından bir diğer önemli ayrıntıdır.

Yorgun İfadelere Son!

Hazır mevsim değişimine kapılmışken, makyaj çantanızı da yenilemenin tam zamanı! Yoğun yapılı bir ürün istiyorsanız, GR Hd Concealer High Definition – Hd Kapatıcı’ya bayılacaksınız. Özel olarak geliştirilen pigmentler sayesinde ışığı dağıtarak ciltte daha aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. Kusurları mükemmel bir şekilde kapatır. Liquid Concealer – Likit Kapatıcı ise yumuşak doku yapısı sayesinde göz çevresini etkili şekilde aydınlatır ve göz altında oluşan kusurları giderir. Özel aplikatörüyle uygulaması son derece kolaydır. Stick Concealer – Kapatıcı Stick geliştirilmiş formülü sayesinde göz altında oluşan morlukları ve ciltteki lekeleri kapatır. Göz çevresini aydınlatır. 6 farklı renk alternatifi ile bakışlarınıza canlılık katar. Eğer siz de pratik makyaj malzemelerini seviyorsanız, Correct&Conceal Concealer Cream Palette – Kapatıcı Krem Palet tam size göre. Renk düzensizliklerini eşitlemek, koyu göz altı halkalarını saklamak ve cildinizdeki lekeleri kapatmak için makyaj çantanızın ayrılmaz bir parçası olmaya aday! Golden Rose güzellik trendlerini ve ihtiyaçlarınızı yakından takip eden ürünleri ile her zaman yanınızda

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler