Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri ile Evinizi Yenileyin

Dekorasyonda trend haline gelmiş malzeme ve uygulamalar ile yaratıcı ev dekorasyon fikirleri uygulanabilir. Ev veya ofis içerisinde küçük dokunuşlar ile büyük etkiler sağlayacak, mekanların daha kullanışlı ve modern hale gelmesinde etkili olacak ev dekorasyon fikirleri oldukça kolay ve pratik şekilde gerçekleştirilebilir. Zeminde kullanılabilecek farklı malzemeler, oturma alanları için seçilecek mobilyalar ve dekorasyonda duvarların zenginleşmesini sağlayacak duvar donatı malzemeleri keyifle seçilebilir.

Oturma Odası Dekorasyonu İçin Neler Yapılabilir?

Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri ile Evinizi Yenileyin

Ev içerisinde en çok kullandığımız alanlardan birisi olan oturma odası için, farklı dekorasyon fikirleri uygulanabilir. Oturma odası dekorasyonu genellikle oturma alanları ve diğer alanlara geçişi tanımlayacak şekilde yapılır. Koltuk seçiminde mutlaka ahşap ağırlıklı ürünler tercih edilmeli ve kumaş kalitesine dikkat edilmelidir. Koltukların olduğu bölümdeki duvarlar sağır kalmamalıdır. Eve ait kullanıcıların resimleri ile süslenmiş bir duvar manzarası ya da en sevilen tablolar, duvarları zenginleştirmenin en keyifli yoludur. Bununla birlikte boya ve ahşap malzemeler ile herkes kendi çerçeve ya da rafını tasarlayabilir. Hafif ahşap malzemelerden yapıldığında, monte edilmesi de kolay olacaktır. Oturma odası dekorasyonu için renk seçimi de önemlidir. Renkler yumuşak geçişlerden oluşmalı ve krem, gri, mavi, siyah ve beyaz renkleri ağırlıkta seçilmelidir. Elbette renk konusunda tarza hitap edecek seçenekler belirlenmelidir ancak oturma odasında sakin bir hava yaratmak, doğru bir dekorasyon tercihi olacaktır. Eğer şömine varsa ya da ısınma bölümünün olduğu alan boş ise, oturma alanı buraya konumlandırılmalıdır. Oturma odası içerisinde küçük bir okuma alanı yaratılabilir ve küçük kitaplıklar ile bu alan ayrılabilir.

Etkileyici Bir Salon Dekorasyonu Oluşturmak Çok Kolay

Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri ile Evinizi Yenileyin 1

Daha dikkat çekici mobilyalar ve klasik geçişlerden hoşlananlar için salonları ihtişamlı bir dekorasyon ile hazırlamak da mümkün. Klasik tarza yakın şekilde süslemeli ve ahşap ağırlıklı mobilyalar tercih edilmelidir. Bununla birlikte biraz daha sadelikten uzaklaşmak, gri ve beyaz gibi dingin renklerden ziyade altın rengi, kahve tonları ve siyah renklerini tercih etmek gerekiyor. Salonun oturma alanları sonrasında kalan alanlar için raflar ve uzun olarak tercih edilebilecek dolap donatıları seçilmelidir. Özellikle dekorasyon için kullanılabilen süsleme ürünleri, salon dekorasyonlarında çok işe yarar. Duvarlarda küçük süsleme ürünleri tercih edilmemeli ve raf gibi modern geçişler sağlanmamalıdır. Düz duvar yüzeyinde büyük tablolar uygun olacaktır. İhtişamlı bir görünüm için donatıların büyük seçilmesi gerekir. Bununla birlikte salon alanı izin veriyorsa orta masası da büyük seçilmeli ve ahşap malzemeden olmalıdır. Klasik ve desenli duvar saatleri, aile fotoğrafları ve eskitme yapılmış mobilyalar salon dekorasyonu için etkileyici bir dokunuş sağlayacaktır. Sıradan salonların yerine bu tarz  bir salon kullanımı isteyenler için, klasik tarzda mobilyalar üreten firmalar ve dekorasyon markaları mevcuttur. Oturma alanını bir keyif alanına dönüştürmek ve estetik görünümü vurgulamak gereklidir.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler