Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kıyasıya Rekabet: Klasik ve Modern Koltuk Takımı Modelleri

Modern koltuk takımı mı yoksa klasik koltuk takımı mı? Eğer bu iki soru yarışıyor olsaydı, rekabet seviyesi oldukça yüksek olabilirdi. Her iki koltuk takımını da tercih etmek için sayısız neden bulunur. En büyük nedeni ise bu iki farklı tarza sahip modellerin her ihtiyacı karşılayacak özelliklere sahip olmasıdır. Salon dekorasyonlarında neler aradığımız ve nasıl bir görünüm elde etmek istediğimize göre modası hiç geçmeyen bu iki takımdan birini seçeriz. Klasik ve modern koltuk takımı modellerinde sınırsız seçeneğin olması koltuk takımı fiyatlarını da etkiliyor. Hâl böyle olunca etiketlerde da geniş bir fiyat aralığı meydana geliyor.

Kıyasıya Rekabet: Klasik ve Modern Koltuk Takımı Modelleri

Yeni bir koltuk takımına ihtiyacınız olduğunu düşünüyor olabilir ve bu kez daha önce hiç kullanmadığınız bir tarz ile evinizi dekore etmek istiyor olabilirsiniz. Yıllardır en çok tercih edilen modern ve klasik mobilyalardan hangisinin size daha çok hitap ettiğine, ihtiyaçlarınızı iyice belirleyerek karar verebilirsiniz. Sonuçta herkes gibi siz de içinde rahat edeceğiniz ve mutlu olacağınız bir salonu sonuna kadar hak ediyorsunuz. O halde modern koltuk takımı ve klasik koltuk takımını karşılaştırmaya başlayabiliriz.

Modern Koltuk Takımları İle Gelen Yenilikçi Çizgiler

Modern koltuk modelleri; her yıl değişiyor, dönüşüyor, farklı tasarımlar ile zenginleştiriliyor ancak popülerliğini hiç yitirmiyor. Koltuk takımı fiyatlarına gelince; ortalama olarak her bütçeye hitap eden oturma grupları var. Tabii bu durum aradığınız kriterlere göre değişebiliyor.

Kıyasıya Rekabet: Klasik ve Modern Koltuk Takımı Modelleri 1

Büyük bir kitlenin tercihi olmaya devam eden modern koltuk takımı modelleri, salonlara zamansız etkiler bırakıyor. Eğer salon dekorasyonunuzda sadeliğin ön planda olmasını isteyenlerdenseniz seçeceğiniz koltuk takımı, kesinlikle yenilikçi çizgilere sahip olmalı. Üstelik sadece yeni tasarımlar ile değil, aynı zamanda bu oturma grupları sayesinde hiç beklemediğiniz bir konfor anlayışı ile tanışabilirsiniz. İyi bir dekorasyonun sadelikten yana olması gerektiğine inananlar ve evlerinde minimalizm akımına yer verenlerin ilk tercihi, klasik koltuk takımından ziyade modern koltuk takımından yana oluyor. Günlük kullanımının kolay olması ve sade bir görünümün yanı sıra konforun ön planda olması, bu tarz bir koltuk takımını tercih etmeniz için yeterli nedenlerdir.  Bu nedenler sizin için yeterli değilse daha pek çok noktaya değinebiliriz. Koltuk takımı fiyatları açısından cazip olması, kolay taşınabilir olmaları, ergonomik tasarımları ile ön plana çıkmaları da tercih edilmelerinin en büyük faktörleridir. Koltuk takımı modellerinde aradığınız tüm özellikleri tek bir koltuk takımında bulmanız fazlası ile mümkün.

Görkemli ve Asil Klasik Koltuk Takımları

Bu güçlü rekabetin en iddialı tasarımları hiç şüphesiz ki klasik koltuk takımı mobilyalarıdır. Modern koltuk takımına göre daha görkemli ve daha şık görünüme sahip olan klasik oturma gruplarının da belli bir kullanıcı kitlesi var. Estetik ve görkem, bu mobilyaların ana unsurudur ve genellikle kapitoneli düğmeler ile zenginleştirilebilir. Kalitesini ise her koltuk takımında olduğu gibi kullanılan malzeme belirler. Gürgen, kayın ve ceviz gibi sağlam ağaçlar kullanılır. İyi bir iskelet yapısına sahip modellerde koltuk takımı fiyatlarının yükseldiğini söyleyebiliriz ancak ağır işlemelerin kullanılması ve işçiliğin artmasından dolayı diğer mobilyalara göre fiyatları zaten yüksektir. Eğer salonunuzdaki mobilyaların göze çarpmasını ve şık detaylar ile zengin görünmesini istiyorsanız modern koltuk takımı yerine klasik koltuk takımı sizin için en doğru seçim olacak.

Kıyasıya Rekabet: Klasik ve Modern Koltuk Takımı Modelleri 2

Kıyasıya rekabetin yıllardır sürdüğü bu iki koltuk takımı modellerinde sayısız seçeneğin bulunduğu tek adres Engince Mobilya. İçinize sinecek kalitede ve tasarımda olan en güzel koltuk takımına sahip olmak için acele edin!

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler