Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hamile Giyim ve Hamile Pijama Seçimi

Biz bayanların zor ama tatlı dönemlerinden biri de hamilelik sürecidir. Bu süreçte bir değil iki can birden taşıdığımız için tüm yaşam tarzımıza dikkat etmeliyiz. Olayı sadece karnın büyümesi ve basit fiziksel değişiklikler olarak ele almamalıyız. Kendimiz için yaşam koşullarını iyileştirmeliyiz bunun en önemli kısmı da bu işlemlere kendi üzerimizden başlamak. Dolayısı ile bende bu yazımda hamile giyim ve hamile pijama seçimine genel olarak değinmek istiyorum. Tabi şunu belirtmek isterim bu anlatacaklarım tecrübe üzerinedir, bilimsel çalışmalar farklılık gösterebilir. O yüzden doktor danışmanınızın fikirleri daha geçerli olacaktır.

Hamile Pijama Seçimi Nasıl Olmalı?

Hamile Giyim Nasıl Olmalı?

Son dönemlerde moda olarak lanse edilen dar giyim aslında normal dönemimizde bile birçok soruna kapı aralayabilecekken özellikle hamilelik döneminde dar elbise, dar pijama seçimi hatalı olacaktır. Aslında bunu söylemeye bile gerek yok. Karnın büyümesi genel olarak 4-5 ay sonra gerçekleşiyor ve bu süreyi beklemeden elbiseleri değiştirmek sağlıklı olacaktır. Mümkün olduğu kadar pantolondan kaçınılmalı daha geniş ve rahat olacak hamile pijama takımları seçilebilir. Bu pijama seçimi hazım sorunları ve mide bulantılarının olduğu dönemde çok rahatlatıcı olmaktadır. Peki dışarda da mı pijama giyeceğiz der gibisiniz :) Bunun içinde mevsime dikkat ederek giyinmelisiniz. Yaz aylarında açık renkli ve pamuklu ürünleri tercih edebilirsiniz. Kış aylarında ise hamile giyim olarak vücudu sıkan içliklerden, çoraplardan kaçınmalısınız. En dış giyim pardesü, kaban daha kalın, hafif ve soğuğu kesiyorsa yeterli olacaktır. İç çamaşırı seçimi de mutlaka pamuklu olmalı dolayısı ile vücudumuz rahatlıkla hava alabilecektir. Göğüslerin büyeceği bir dönem olacağı için rahat bir sütyen seçilebilir. 7. ay civarında emzirme sütyenlerine geçmek daha iyi olacaktır.

Hamile Pijama Seçimi

İç çamaşırlarına değinmişken ev hanımları hamilelik dönemini genellikle evde geçireceğinden ve çalışan hamile bayanlarda eve gelince biran önce rahatlamayı tercih edeceğinden hamile pijama takımları da önemli oluyor. Üstelik günün 7 – 8 saatlik dilimi uykuda geçeceğinden ayrıca önem arz ediyor. Hamile pijama seçimi için naylon ve sentetik ürünlerden kaçınmak gerekiyor. Pamuklu hamile giyim kuralını her şeyde olduğu gibi burada da koruyoruz. Pijamada üst tarafı geniş ve alt tarafta bacağı, baldırı, basenleri ve kalçayı sıkmayan hamile pijamaları tercih edilmeli. Karın büyümesinin yanında ayaklarda, bacaklarda ve kollarda şişme olacağı unutulmamalı. Tercihleri bu yönde yapmalı.

Lütfen mümkün olduğunca sizde tecrübeleri yorum alanından bizlere aktarın.
Herkese sağlıklı bir hamilelik dönemi dilerim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler