Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gümüş Küpeler Nasıl Kombinlenir?

Kendimizi ne kadar güzel ve tarz sahibi görürsek o kadar iyi hissederiz. Bir yandan da takıların kullanımı bir çeşit kendini ifade etme biçimidir. Her nasıl konuşarak kendimizi ifade edebiliyorsak, giyim tarzımız ve kullandığımız takılarla da karşımızdaki insanlara hakkımızda fikir edinmelerine yardımcı oluruz. Bu yüzden takıların kullanımı insanlık tarihinin başına kadar uzanır. Günümüz de bile ister kabile yaşantısı yaşayan insanlar olsun ister metropol şehirlerde yaşayan insanlar olsun aksesuar olarak takıları kullanıyor. Kullanım tarzları ve şekilleri farklı olsa da asıl amaç dikkat çekerek şık bir görüntü oluşturmak.  

Gümüş Küpeler Nasıl Kombinlenir?

Gümüş takılar günlük hayatımızda en fazla kullandığımız aksesuarların başında geliyor. Yüzük, küpe, kolye, bilezik, bileklik gümüşle birleştiğinde basit bir kombini bile tarz haline getirebilir ama bunun için önemli noktalarını güzel dokunuşlar yapmak şık ve güzel görünmenin kilit noktası. Her ne kadar birbirine uyumlu ve kaliteli kıyafetler seçsek bile kullandığımız gümüş takıların giydiğimiz kıyafetle uyumsuz olması bütün planlarımızı boşa çıkartabilir. Çok basit kombinleri uyumlu gümüş takılarla kullanmak da bütün dikkatleri üstünüze toplayabilir. Bu yüzden gümüş takıları nasıl kullanacağınız, nelere dikkat etmeniz gerektiği ve neler yapmamanız gerektiği konusunda size yardımcı olmaya çalışacağım. Bu hususlara dikkat ettiğiniz müddetçe size bakan gözlerin nasıl değiştiğini fark edeceksiniz. 

Gümüş Küpeleri Kombinlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özellikle kadınların en çok tercih ettiği takıların başında gümüş küpeler yer alıyor. Gümüş küpe çeşitleri oldukça fazla olduğu için çeşit bulmak kolay olabilir ama kombin uyumu konusunda fazlalıktan dolayı kafa karışıklığına da yol açıyor. İlk önemli uyarımı yapmak istiyorum. Birçok kişide gözlemlediğim hata spor ya da günlük kıyafetlerle beraber büyük ebatlı küpelerin kullanılması. Tamamen uyumsuz olan bu kullanım şekli sizi şık görünmekten uzaklaştıracaktır. Spor ya da günlük kıyafetlerde daha minimal ve renkli gümüş küpeler kombininizi öne çıkartacaktır. Genel bir kural olarak küpenizde yer alan renkler kıyafetlerinizle uyumlu olmalı. Desenli kıyafetinizde yer alan renklerin küpenizde de yer alması uyumlu ve şık bir görüntü oluşturacaktır. 

Büyük gümüş küpeler, salkım küpe, taşlı küpe, halka küpe gibi gece kıyafetleri için uygundur. Düğünlerde, davetlerde, gece gezmelerinde dikkat çekmede oldukça işe yarar. Bu küpelerde çeşitli renklerden uzak durun. Kıyafetinizle uyumlu tek renk daha asil durmanızı sağlayacaktır. Eğer siyah bir kıyafetiniz var ise gümüş renkli ya da beyaz renkli küpeler kombini uçurabilir. Ayrıca damla küpeler ve sallantılı küpeleri yakasız üstlerle kullanmanız gerekir. Kafa ve göğüs bölgesindeki boşluğu bu şık küpeler ile doldurarak tarzınızı ön plana çıkartabilirsiniz. 

Yamachi Gold ile dilediğiniz 925 ayar Gümüş Küpeleri satın alabilir ve şık kombinler giyebilirsiniz.

Gümüş Takı Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Yüzük kullanıyorsanız elleriniz bakımlı olmalı
  • Elbiseniz omuz ve sırt detayına sahipse uzun sallamalı küpe ilk tercihiniz olmalı
  • Takı ve kıyafet tek olmalı farklı ve uyumsuz renkler seçilmemeli
  • Küçük bir surata sahipseniz büyük boyutta küpe ve kolyelerden uzak durun
  • Kilonuza uygun takılar seçin üzerinizde çok büyük ya da çok küçük durmasın
  • Ayakkabılarınıza uygun modelleri seçin.
  • Çizme ile beraber uzun takılar tercih edin
  • Eğer kıyafetiniz renksiz veya eksik geldiyse gümüş halhal ya da saç tokaları kullanmayı deneyin
  • Simli, parlak payetli elbiselerde fazla takı kullanmayın
Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler