Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi faiz oranları büyük bir hızla düşmeye devam ederken bankaların kredi onayı verme süreçleri de giderek kolaylaşıyor. Merkez Bankası tarafından başlatılan daha fazla kredi veren bankaların daha fazla kar elde etme imkânı tanınması uygulaması da daha kolay kredi verilmesinin önünü açtı. Bankalar belirli kriterleri taşıyan ev hanımlarına da kredi veriyor. Peki, ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri, ev hanımı kredi çekebilir mi?

Ev Hanımı Kredi Çekebilir Mi?

Finans Kredi Rehberi (www.finanskredirehberi.com) sitesinde yer alan bilgilere göre ev hanımlarına kredi veren bankaların sayıları artmaya devam ediyor. Özellikle de kredi kartı olan ve daha önce kredi kullanan ev hanımlarının bankalardan kredi kullanma şansları giderek artıyor. Sigortalı olarak çalışan ve bu dönemde kredi kartı alan ya da bankadan bu süre zarfında kredi kullanan ev hanımlarına bankalar büyük bir kolaylıkla kredi veriyor. Daha önce hiç bankacılık işlemlerini kullanmayan ev hanımlarının işleri ise biraz daha zor görünüyor.

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Ve İzlenecek Yollar

Bankalar internet üzerinden online kredi başvurusu alırken yine pek çok banka da SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu alıyor. Ancak başvurunun olumlu sonuçlanması için mutlaka ev hanımının kendisine ait aktif bir banka hesabı bulunması gerekiyor.

Banka hesabına düzenli para giriş çıkışı olması, ev hanımının kendisine ait düzenli ödemesi yapılan kredi kartı ve kredisinin bulunması da kredi onayını kolaylaştırmaktadır. Çünkü bu işlemlerin tümü kişinin kredi sicilini oluşturmakta, temiz kredi sicili ile ev hanımı olsa dahi kişinin kredi onayı alma şansı artmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankaların tümü birbirinden bağımsız olarak çalışan kurumlar olup her bankanın kredilendirme kriteri farklıdır. Zaten yoğun olarak kredi başvurusu alan büyük bankalar kredi limitlerini doldurdukları için daha zor kredi onayı vermektedir.

Bu nedenle düşük kredi notu ortalaması olan ve ev hanımı olan kişiler mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmalıdır. Bu bankalar Odeabank, Alternatif Bank ve Aktif Bank olarak sıralanmaktadır.

Odeabank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Odeabank kredi başvurusu için bankanın resmi internet sitesi üzerinden ya da SMS ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. İnternetten kredi başvurusu yapmak için ana ekranda yer alan bireysel bölümünde yer alan bireysel krediler yazısını tıklayın.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Gelen yeni ekranda ihtiyaç kredisi linkini tıklayın.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 1

Ekranın altında yer alan Hemen Başvur linkini tıklayın.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2

Gelen yeni ekranda sizden istenen kişisel bilgilerin tamamını eksiksiz olarak doldurun ve kaydedin.

Başvuru formunda yer alan bilgileri doldururken yazmış olduğunuz cep telefonu numarasına kredi başvuru sonucu SMS olarak gönderilecektir.

Nasıl Kredi Çekerim?

Bankadan kredi çekmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken kredi notu sorgulamasıdır. Bankalar kredi başvuru formu dolduran kişileri değerlendirirken önce kişinin kredi notunu dikkate alır.

Kredi notu düşük olan kişilerin hem kredi onayı alma ihtimalleri hem de kullanabilecekleri kredi miktarı düşer.

Kişinin kredi başvurusu yapmadan önce düşük kredi notu ortalaması bulunuyorsa bu nedenle kredi notunu yükseltmeye çalışması gerekir.

Kredi notu yükseltme teknikleri kullanılarak 3 ay içerisinde kredi notunu yükseltme ihtimali bulunmaktadır. Bir diğer önemli kriterde kişinin aylık gelirine göre kredi başvurusunda bulunmasıdır.

Kişinin düşük kredi notu olmasına rağmen aylık geliri yüksek olmasına rağmen düşük kredi tutarı için talepte bulunan kişinin kredi onayı alması kolaylaşır.

Ev hanımı çalışmadığı için maaş bordrosu sunması mümkün değildir. Ancak kira kontratı ya da vadeli hesap cüzdanı da bankalar tarafından aylık düzenli gelir belgesi olarak kabul edilir ve kredi onayı alma ihtimalinizi kolaylaştırır.

Kaynak 1 : Finans Kredi rehberi sitesinden yararlanılmıştır.

Kaynak 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler