Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek İçin Örgüler

Bebekler için güzel bir patik tarifi hazırladık. Bebek patiklerinde her renk ile erkek ve kız bebekler için örebilirsiniz. Tığ işi patik modellerinin şeması ile birlikte tarifini hazırladık. Kolay bir model ve çok şık duruyor. Sizde torunlarınıza, çocuklarınıza, hediyelik olarak sevdiklerinizin çocuklarına örebilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz karpuz dilimi patik de çok güzel bir örnek. Torunlar için tam örmelik. Hadi anneanneler, babaanneler torunlara patik modelleri örmeye hazır mısınız.

Tığ İşi Bebek Patikleri

Çorap patik, patik çorap. Bebekler için örgülerde bugün güzel bir tığ işi patik yapımı var. Ördüğünüz hırkalardan, yeleklerden kalan iplerle patiği örebilirsiniz. Elinizde olan iplerle patikleri örebilirsiniz. Dikkat etmeniz, aklınızda bulundurmanız gereken sadece iplerin kalınlık ve inceliklerine göre ölçüler değişecektir.

Patiğimizin taban şeması ile başlayalım anlatıma.

Bebek İçin Örgüler

Taban şemasından sonra aşağıdaki üst kısım şemasını örüyoruz.

Bebek İçin Örgüler 1

Patiğin taban ve üst kısmını ördükten sonra bitiriyoruz. Daha sonra çoraba çevirmek için bitirdiğimiz kısımlardan şişimize ilmek topluyoruz. Kaç sık iğne varsa her sık iğneye batarak şişe ilmek alıyoruz. Daha sonra 2 düz 2 ters lastik örüyoruz. Lastiğin uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Patiğin üzerine ise aşağıda gördüğümüz zincirli şemayı uyguluyoruz. Onun altında gördüğünüz şema ise 2 düz 2 ters lastik şeması.

Bebek İçin Örgüler 2

Bandı ördükten sonra patiğin üzerine dikiyoruz. Ve bir düğme ekliyoruz. Patiği tamamlıyoruz. Sade ve şık.

Bebek İçin Örgüler 3

Bebek İçin Örgüler 5

Bebek İçin Örgüler 6

Bebek İçin Örgüler 7

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/27222.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler